RADY, TIPY A NÁVODY

30.3.2020

Jak se starat o svoji pleť v období nošení roušek

Bohužel nastala doba, kdy je nutné nosit často roušky na obličeji. Někteří lidé jsou doma a nosí roušku jen na nákup či na procházku. Ale jsou mezi námi i tací, co musí stále pracovat a s tím souvisí stálé nošení roušky. Co si budeme povídat, pleť pod rouškou trpí.

Pod rouškou je vlhko a to mají rádi různé plísně a baktrie. Pleť je neustálím otěrem o roušku citlivá a vysušená. Proto je důležíté o pokožku maximálně pečovat. Vyhněte se různým „driákům“ na pleť v podobě čistících kartáčků, drsných peelingů a nedej bože aby někoho napadlo pleť dezinfikovat gelem co je na ruce!!!!! Také se vykašlete na make-up. Co si budeme povídat kromě očí z nás stějně není nic vidět. Takže řasy, stíny a oční linky klidně, ale zbytek je zbytečný a akorát tím pleť zatížíte ještě více.

Co je velmi důležité je domácí péče. Jelikož jsou kosmetické salony zavřené, tak je to na Vás. Mile ráda Vám poradím co a jak z domácí péče máte nyní použít. Nebo namíchám krém přímo pro potřeby Vaší pleťi.

Doma jste nyní dělaly minimálně toto – aspoň doufám. (Pokud ne tak začněte.)

RÁNO:
1.očistíme pleť pleťovým mlékem/gelem -odstraní nám z pleti nečistoty které se na ní uchytily a které pleť sama vyprodukovala.
2. použijeme pleťové tonikum bez alkoholu- dočistí nám pleť, vyrovná pH pokožky, hydratuje, zklidní a připraví pleť na další produkt
3. naneseme denní krém namíchaný přímo pro vaši pleť, který pleť ochrání před vnějšímy vlivy (slunce, mráz, déšť…).
VEČER:
1.očistíme pleť pleťovým mlékem/gelem -odstraní nám z pleti nečistoty které se na ní uchytily a které pleť sama vyprodukovala.
2. použijeme pleťové tonikum bez alkoholu- dočistí nám pleť, vyrovná pH pokožky, hydratuje, zklidní a připraví pleť na další produkt
3. naneseme noční krém namíchaný přímo pro vaši pleť, který pomůže pleti s její regenerací.

A nyní se k tomu přidá další krok. Jakmile přijdete z práce nebo z činnosti při které máte dlouho roušku, tak samozřejmě odložíte roušku, umyjete si pořádně doktorsky ruce mýdlem, a opět si pleť vyčistíte pleťovým mlékem/gelem. Pleťové mléko naneste na ruce a poté na obličej a pořádně prstíkami rozmydlit po celé ploše obliče. Nezapomeňte na chřípí nosu, oblast spánků a kotlet. Omyjte vlažnou vodou. A potom přetřete nebo postříkejte ( pokud je ve spreji) pleťovým tonikem bez alkoholu. Nechte chvilku působit a stáhněte vatovým tamponkem. Ideální by bylo nanést na pleť sérum a nakonec vždy musí být krém. Jestli víte, že půjdete ještě ven a nebo je poměrně ještě brzo, naneste denní krém. Pokud víte, že už nikam nepůjdete a je po 17.00 dejte klidně už noční krém.

Samozřejmě je důležité se o roušky taky pořádně postarat. Takže co nejdříve roušku vyvařit (nečekáme až jich budeme mít více a nikde je neskladujeme). Neschat roušku, uschnout pokud možno na větru a sluníčku (je dokázáno že vir se ve vzduchu rozptýlí a neudrží se). A potom 3x vyžehlit na nejvyšší stupeň. Vždy si bereme čistou roušku. Během dne/pracovní doby roušky střídáme vždy za čisté.

Pleť nyní potřebuje hydratační látky, klidnící a protistresové složky. Pokud je to možné odpočívejte a užívejte klidu, sportujte na čerstvém vzduchu (i procházka je sport), jezte hodně vytamínů v čerstvém ovoci a zelenině, dodržujte pitný režim, klidně si udělejte kůru na pročištění lymfatického systému (obchod se zdravou výživou je otevřen) a o svoji pleť se poctivě starejte, je to znát.

Pokud chcete poradit s domácí péči či si jen popovídat ozvěte se ráda Vás uslyším. Už se mi po mojí práci a Vás všech stýská.

Mám Vás ráda a opatrujte se Pavlína Kotlíková

PROČ JE DŮLEŽITÉ POUŽÍVAT STEJNOU KOSMETICKOU ZNAČKU JAKOU POUŽÍVÁ VAŠE KOSMETIČKA?

Pokud budete doma používat jinou kosmetickou značku než tu se kterou pracuje vaše kosmetička, zničíte tím veškerou její práci.
Složení kosmetických přípravků na sebe navazuje a prodlužuje se jejich účinek. Dají se vyřešit problémy s pletí jako je akné, suchost a pálení pleti, rozšířené žilky, pigmentové skvrny, povadlá a ochablá pleť.
Kosmetička při saloním ošetření zapracuje aktivní látky, které se dostanou do živé vrsty buněk pokožky a tím dochází k výživě buněk již od základní vrsty. Tuto výživu si pokožka uchovává, se správnou domácí péčí, cca 28 dní a po té kožní buňky odumřou a odloupnou se. Buňky jsou hydrataované a mají energii a potřebné látky, aby dobře fungovaly. Správně zvoulenou domácí péčí tento stav udržíme. Při dalším kosmetickém ošetření se postupuje dál a účinky ošetření jsou ještě lepší.
Ale pokud používáme jinou kosmetiickou značku, výsledky z kosmetického ošetření vydrží maximálně 3 dny a pak se stav pleti vrací do původního stavu. Aktivní látky si nepomáhají, ba naopak vznikají alergické reakce, podráždění pleti, pocit svědění a pálení, narušení ochranné kožní vrstvy buněk.
Pleť nepracuje správně.
U mě v salonu Vám doporučím co a jak doma používat a hlavně vysvětlím proč. Změřím hodnoty hydratace a mazu a podle neměřených hodnot a stavu Vaší pleti namíchám kosmetické přípravky přímo pro Vás.
Je to jako schody. Pokud kosmetika na sebe navazuje stoupáte výš. Pokud používáte jinou značku, nebo ještě hůře více značek, jste stále na 1. schodě a nehnete se nikam.

Přeji hezký den Pavlína Kotlíková
HARMONIE kosmetický salon

ROZDÍL MEZI KOSMETIKOU Z DROGERIE A PROFESIONÁLNÍ KOSMETIKOU ZE SALONU

Kosmetika z drogerie je jako fast food…
Kosmetika profesionální je jako kvalitní restaurace….

Vše je otázkou priorit a volby….

Ve fast foodu přijdete, vyberete si jídlo podle obrázku a jdete….
To samé vidím v drogerii, přijdete, vyberete krém podle obalu a jdete…..
Čili uspokojíte potřeby, ale můžete mít alergii, vaše pleť se zhorší, je citlivá, apod…
Fast food funguje celkem podobně a rychle…

Ale v kosmetickém salonu….
– zkoumám pleť pod lupou a analyzérem
– ptám se Vás na spousty otázek ohledně vaší pleti a Vašeho zdravotního stavu
– vysvětlím co, jak a proč používat
– na závěr pro Vás osobně namíchám krémy jen pro Vaší pleť

Při výběru je důležité si vše zmíněné uvědomit..

JAK SE STARAT O SVOJI PLEŤ DOMA?

RÁNO:
1.očistíme pleť pleťovým mlékem/gelem či micelárním gelem-odstraní nám z pleti nečistoty které se na ní uchytily a které pleť sama vyprodukovala.
2. použijeme pleťové tonikum bez alkoholu- dočistí nám pleť, vyrovná pH pokožky, hydratuje, zklidní a připraví pleť na další produkt
3. naneseme denní krém namíchaný přímo pro vaši pleť, který pleť ochrání před vnějšímy vlivy (slunce, mráz, déšť…).
VEČER:
1.očistíme pleť pleťovým mlékem/gelem či micelárním gelem-odstraní nám z pleti nečistoty které se na ní uchytily a které pleť sama vyprodukovala.
2. použijeme pleťové tonikum bez alkoholu- dočistí nám pleť, vyrovná pH pokožky, hydratuje, zklidní a připraví pleť na další produkt
3. naneseme noční krém namíchaný přímo pro vaši pleť, který pomůže pleti s její regenerací.

Toto je základní péče o pleť doma. Pokud chceme mít pleť pěknou, vyživenou, hydratovanou pletˇ bez akné jsou tyto kroky nezbytné. Pokud některé z těhto úkonů vynecháme pleť nám hned ukáže že jí něco chybí.

Toto všechno a spoustu dalších věcí probírám se zákaznicemi při každém kosmetickém ošetření pleti u mě v kosmetickém salonu Harmonie.

V ČEM JE KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ SE ZNAČKOU OXYNERGY PARIS JINÉ?

Třeba v tom že všechny přípravky mají už v základu: AMINOKYSELINY – Aminokyseliny jsou stavebním kamenem bílkovin, podporují opravu a regeneraci buněk, podílí se na tvorbě enzymů, zabezpečují i správné fungování dalších fyziologických dějů, např. schopnost koncentrace nebo klidný spánek.Vzhledem k tomu, že se pokožka neustále obměňuje, je pro její vyvážené fyziologické funkce příjem aminokyselin naprosto nezbytný. Při jejich nedostatku bude pokožka předčasně stárnout, budou se tvořit vrásky v mnohem větším měřítku.

PEPTIDY – peptidy stimulují tvorbu látek, jako je kolagen a elastin. Peptidy patří mezi vysoce účinné látky.

Pozor si tedy dejte na mixování s jinými kosmetickými přípravky. Používání produktů se vzájemně „bijícími se“ látkami způsobuje podráždění pokožky, vyrážku, či dokonce lokální kožní dermatitidu. Proto je lepší zvolit od jedné značky a řady všechny produkty, které v péči o pleť používáte. Tím se vzájemně doplní a efekt bude intenzivnější.

STOPOVÉ PRVKY:
MEĎ patří mezi nejúčinnější antioxidanty a díky svým příznivým účinkům na stav pleti je často nazývána „prvkem krásy“. Je nezbytná při tvorbě kolagenu, který zpomaluje projevy stárnutí pleti a sehrává významnou roli i při tvorbě pigmentu, čímž přispívá ke zdravé barvě pleti.
ZINEK představuje určitou přirozenou ochranu pokožky proti vzniku nedokonalostí, posiluje pleť, napomáhá hojení. Má čisticí a dezinfekční účinky.
VÁPNÍK má vliv na obnovu kožních buněk. Obsahuje-li jej pokožka málo, může se jevit jako suchá a tenká, zkrátka nezdravá. Odumřelé buňky se totiž v důsledku deficitu hůře odlučují z povrchu kůže, kde se hromadí.
HOŘČÍK sám o sobě také podporuje vstřebávání dalších důležitých minerálů, jako je například vápník. Zároveň podporuje detoxikaci a urychluje odplavování škodlivých látek. Tak přispívá k celkovému ozdravení buněk a zpomaluje jejich stárnutí. Zároveň pomáhá efektivně hospodařit s energií a celkově pleť činí odolnější a silnější.

Výrobky OXYNERGY PARIS neobsahují minerální oleje, silikony, parabeny a jiné škodlivé konzervační látky.

Další aktivní látky do přípravků doplňuji přímo na míru podle potřeby vaší pleti, jak na kosmetické ošetření tak pro Vás na domácí péči.

ZMĚNA JE ŽIVOT

Začalo to tím že mi jednodenní školení nestačila. Přihlásila jsem se na kosmetickou školu, během ní jsem se naučila spousty odborných znalostí, které jsem okamžitě využila v praxi.
Po dlouhém přemýšlení jsem vymalovala salon na bílou barvu, kterou jsem do té doby neměla moc ráda. Pak jsem se zamilovala do umyvadla a tak jsem pořídila nové skříňky, police, umyvadlo …
Dále jsem pořídila přistroj Oxygen. Je to můj miláček. Ošetření díky zapracovaní pomocí kyslíku krásně nastartuje ozdravné a regenerační porcesy v buňkách a mnohem efektivněji pak pleť přiijímá všechny dobroty, které na kosmetice na pleť nanáší kosmetička. Jako bonus v letním období příjemně zchladí a sníží teplotu pleti a při spálení od sluníčka krásně zklidní.
Velice rychle jsem si Oxygen oblíbila. Jenže jsem zjistila, že mi kosmetika se kterou pracuji nevyhovuje. Na jeden problém pleti jsem potřebovala minimálně 3 séra a tak dále. Proto jsem udělala veliké rouhodnutí a změnila jsem kosmetickou značku se kterou pracuji.
Tímto Vám představuji kosmetickou značku OXYNERGY pARIS.
Přípravky obsahují: stopové prvky, aminokyseliny, peptidy, vitamíny, 3 velikosti kyseliny hyaluronové, zapouzdřenou kyselinu hyaluronovou a další aktivní látky.
Přípravky neobsahují: parafín, silikon, parabeny, PEG, emulgátory, alkohol, mýdlo, syntetická braviva.
Nejlepší na tom všem je, že Vám mohu namíchat masku, krém a sérum na míru přímo pro potřeby Vaší pleti. Jsem z této kosmetiky nadšená a těším se až Vám ji představím ❤️

VLIV SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ NA POKOŽKU

Ráda se vzdělávám a velice mě zaujala jedna kniha funkci kůže kterou napasala dermatoložka Yael Adlerová. Zde máte ukázku o tom jaký vliv má UV záření na pokožku: ….“Prohlédněte si pozorně svůj obličej, pokud je vám přes 35 let nebo už jste v důchodovém věku, a srovnejte ho se svým zadkem. Váš zadek si moc neužil – jedině že byste byli vyznavači nudismu nebo chodíte často do solária. Pokud navíc nekouříte jednu cigaretu za druhou, měl by váš zadek vykazovat jen známky přirozeného stárnutí kůže. Váš obličej je naopak od narození pravidelně na vzduchu a tam je vystaven UV záření. Tady můžete výrazně sledovat stárnutí vlivem světla.
Já vídám mnohé své pacientky svlečené a vždy znovu mě překvapuje ten velký rozdíl stárnutí obličeje a zadku. Kůže na zadku je i u starých lidí většinou opravdu hladká, bílá, bez skvrn a vrásek. Obličej naopak je často u třicátníků potažen drobnými vrásky, později taky hnědými skvrnami, žilkami, hlubokými brázadmi, povislími partiemi. Kdo byl od puberty stálým hostem v soláriu, pak jeho kůže připomíná už ve třiceti koženou botu. Kůže výrazně ztratila elasticitu, je strnulá a ztluštělá. Nejdříve je to zřejmé na kůži našich očních víček. Protože je velmi jemná, pronikají do ní ničivé UV paprsky slunce a solária hlouběji než na jiných místech.“…..
A to mě baví 😁

ANALYZÉR PLETI

Můj malý pomocník při každém kosmetickém ošetřní pleti. Je to analyzétr pleti.
Analyzer měří maz pleti a hloubkovou hydrataci v zárodečné živé vrstvě kůže a ve škáře.
Podle těchto hodnot a dotazů ohledně pokožky, určuji tu nejvhodnější salonní a domácí péči. Takže máte ošetření šité přeně na míru

DRAHÉ ZÁKAZNICE,

prosím mějte se rádi. Pečujte o sebe a svoji pleť. To co občas slyším, že jste ochotné na pleť namazat, tak mi z toho vsávají vlasy na hlavě.
Minimální základ je 2x denně provádět povrchové čistění (pleťové mléko/čistící gel a pleťová voda/tonikum). Platí to i pro ty co se nelíčí. Za celý den se nám na pleti zachytí mnoho nečistot ( prach, smog ) na obličej si nevědomky saháme, póry se mastí… proto je důležité pleť důkladně očistit. Na takto připravenou pleť neneste denní nebo noční krém. Denní krém ochraňuje před vnějšími vlivy prostředí a noční krém pomáhá regeneraci pokožky, prosím nemíchcejte to. To je opravdu minimální základ domácí péče pro vaší krásnou pleť.
Kosmetické přípravky si nejlépe vybírejte až podle pořádné anylýzy pleti.
A hlavně PROSÍM, až půjdete kolem zrcadla NEDLOUBEJTE si různé boláčky a pupínky. Vše má svůj postup a můžete si zadělat na pěkný malér ve formě jizvy, pigmentové skvrny, vředu…
Ráda vám pomohu s jakýmkoliv problémem.